انواع استاندارد میلگرد

انواع استاندارد میلگرد

قیمت میلگرد استاندارد در مشهد 

در مورد انواع استاندارد اتصالات مطلع شوید. فولاد یکی از مهمترین موادی است که در سازه های بتنی مورد استفاده قرار می گیرد. استانداردهای مختلفی برای فولاد بکار رفته در سازه های بتونی وجود دارد که استانداردهای ASTM معتبرترین آنها هستند.

قیمت تیرآهن روزدر تهران

انواع استاندارد میلگرد مقررات کلاس جهانی ، از جمله ACI 318-14 ، از این استاندارد برای اتصالات فولادی نیز استفاده می کند. در ادامه ، انواع کلاسهای مورد استفاده در آیین نامه های مختلف را بررسی خواهیم کرد.

قیمت تیرآهن 16در مشهد

استانداردهای تقویت بین المللی

ما برای تولید لوازم جانبی تولید شده توسط سازمان های بین المللی با چندین استاندارد مختلف روبرو هستیم که مشهورترین آنها عبارتند از:

قیمت ورق سیاه معمولی

استانداردهای انگلیس ، کانادا ، آمریکا و استرالیا نیز با تقویت شرکت ها ذکر شده اند. انواع استاندارد میلگرد

قیمت ورق و برشکاری با لیزر

 استاندارد JIS ژاپنی

به دلیل وقوع زمین لرزه در ژاپن میله های تولید شده طبق استاندارد JIS باید از مقاومت بالایی برخوردار باشند و در عین حال این مقاومت باید در کل بخش فولادی یکسان باشد تا زمین لرزه ها و فشارها ساختار بتونی را از جهات مختلف تخریب نکنند.  انواع استاندارد وزن میلگرد نوع استاندارد مطابق با فرآیند آلیاژی تولید می شود. در فرآیند تولید آلیاژ ، فروآلیاژ ابتدا به فولاد اولیه اضافه می شود ، سپس در فرآیند نورد ، شمش های فولادی مطلوب می شوند و با قرار دادن آنها در محیط ، به تدریج در دمای مورد نظر خنک می شوند و همین خصوصیات مکانیکی و شیمیایی را ایجاد می کنند. تقویت (داخلی و خارجی) و تقویت یکنواخت و استحکام بالایی دارند.

تیرهای فولادی ضد زنگ برای SeaWorld San Diego

شکل اتصالات:

در جدول بالا ، حرف Q برای تقویت عادی است و آج برای تقویت میلگرد مخفف است. نگهبانان برآمدگی هایی هستند که هنگام نورد به صورت عمودی یا افقی روی سطح آرماتور ایجاد می شوند. این وسایل محافظ نقش مهمی در ایجاد اصطکاک و چسبندگی بیشتر بین آرماتور و بتن بازی می کنند. عکس زیر ظاهر انواع مختلفی از تقویت تقویت کننده را نشان می دهد. ر انواع استاندارد میلگرد A1 ، A2 ، A3 و A4 شناخته شده اند. عدد موجود در نماد مشخصه ، قدرت تقویت را نشان می دهد.

Decking Steel 101

مفاد خاص ایران

عدد پس از S نشانگر حداقل قدرت تقویت در MPa است. در اعضای قاب لرزه ای ، استحکام ذاتی فولاد نباید بیش از 400 مگاپاسکال باشد.
مقاله آشنایی با انواع ترک ساختمان را مطالعه کنید.

تیرهای جوش داده شده با لیزر سفارشی

عامل دیگری که در هر استاندارد در نظر گرفته می شود ، الزامات مکانیکی برای ساخت اتصالات است. این استانداردها به دلیل اختلاف در خصوصیات مکانیکی تأثیر زیادی در تعیین قیمت روزانه اتصالات دارند.  انواع استاندارد میلگرد استانداردهای ATSM برای هر نوع فولاد معیارهایی را با طیف قابل قبولی از خواص مکانیکی تعریف می کند و به صورت جداول ارائه می شود. برای درک بهتر این جدول ، عوامل مؤثر بر پویایی دریچه را شرح می دهیم.

 

درجه: بسته به نوع ماده اولیه و عملیات حرارتی ، می توان از خواص مختلف آرماتور به دست آورد و طبق استانداردهای روسی ، سرانجام به چهار درجه A1 ، A2 ، A3 و A4 تقسیم می شود.

Yield Point: نقطه بازده میزان فشار به فولادی است که باعث تغییر شکل دائمی نمی شود. این سطح فشار باعث شکستگی نمی شود.

مقاومت کششی: حداکثر استحکام کششی ، که حداکثر استرس است که یک فولاد قبل از کاهش سطح مقطع آن تحمل می کند.

پسوند: افزایش نسبت طول تا زمانی که فولاد آسیب نبیند.