استعلام قیمت ورق st52

قیمت ورق st52 آهن رسان

قیمت ورق ST52 آهن رسان  بر اساس وزن ضخامت ابعاد کارخانه سازنده استاندارد ساق آلیاژ آن و بسیاری از موارد دیگر تعیین می شود. این ورقه فولادی در صنعت به نام ورق سیاه صنعتی نیز شناخته می‌شود. محصول فوق دارای ویژگی های بسیار خوبی همچون مقاومت بالا در برابر خمش و پیچش خاصیت ارتجاعی و تحمل وزن بالا می باشد. برای خرید ورق ST52 در بازار باید اطلاعات کاملی در مورد ویژگی ها کاربرد و کارخانه های سازنده آن داشته باشید. ورق ST37 نیز نوعی ورق ساختمانی است که در کنار ورق ST52 در بسیاری از مصارف صنعتی و ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد. همان‌طور که می دانید و روش های ساختمانی از فولادهای ساختمانی تولید می شوند که نام آن‌ها با حروف st شروع می شود؛ و رقم کنار این نام نشان دهنده حداکثر استحکام کششی محصول می باشد. از کاربردهای مهم ورق ST52 می‌توان تولید مقاطع فولادی مثل چهارپهلو و تسمه برای ساخت پل جرثقیل شاسی ماشین های سنگین و قطعات صنعتی را نام برد.

انواع ورق ST52 در کارخانه های داخلی و خارجی در ابعاد استاندارد های مختلف ساخته می شود مهم‌ترین کارخانه های تولید کننده ورق سیاه ST52 در ایران فولاد مبارکه اصفهان و اکسین اهواز می‌باشد. برخی از انواع استانداردهای این ورق از طریق واردات از کشورهایی مثل کره چین ژاپن اوکراین روز آلمان وارد می شود.

 

ورق ST52 دارای قابلیت جوش پذیری بسیار بالایی می باشد و آن به دلیل وجود کم کربن کم است. این محصول در کارخانه ها و قسمت آزمایشگاه توسط دستگاه هایی به نام التراسونیک تست می شود در این تست از طریق موج های صوت با فرکانس بالا عیب های سطحی مثل تخلخل انقباض ترک خوردگی برآمدگی حفره تورفتگی و مواردی از این دست تشخیص داده می‌شود؛ بنابراین هنگام خرید ورق ST52 حتماً باید به این آزمایش دقت کنید به خصوص در ورق هایی که ضخامت بالای ۵۰ میلی‌متر دارند باید حتماً تست UT انجام شده باشد. اگر نام این ورق را به صورت ST52-3N مشاهده کردید این بدان معناست که ورق ST52 درجه سه و نرمالایز شده است. نرمالیزه کردن نوعی عملیات حرارتی است که برای بهبود خواص ورق فولادی انجام می‌شود.

ویژگی های مهم ورق ST52

ورق سیاه صنعتی ST52 به خاطر کاربرد زیادی که در صنایع مادر و بالادستی دارد از ورق‌های ساختاری و زیربنایی مهم به شمار می رود این ورق سیاه دارای عناصر مهمی همچون سیلیسیوم منگنز کربن گوگرد و فسفر می‌باشد که مقادیر هر یک از این عناصر در ویژگی های فنی و مکانیکی ورق تاثیر می گذارد.

ترکیب شیمیایی ورق ST52 شامل 0.045% فسفر و گوگرد می باشد. فسفر به افزایش خاصیت ماشین‌کاری براده برداری و استحکام در حالت گرم ورم کمک می‌کند و گوگرد باعث افزایش قابلیت ماشین‌کاری ورق می شود در حالی که بر استحکام کششی تأثیری ندارد. همچنین ترکیب شیمیایی دارای 0.55% سیلیسیم از که عنصر مهمی برای افزایش استحکام تسلیم و خاصیت ارتجاعی فولاد به شمار می رود. این فولاد دارای 0.24% کربن است که هر چه مقدار آن پایین باشد قابلیت جوشکاری و ماشین‌کاری بالا می رود؛ و اما مقدار عنصر منگنز در این ترکیب بالاترین میزان را به خود اختصاص داده که در حد 1.6% می باشد و به سختی پذیری نقطه تسلیم و استحکام نهایی فولاد کمک می کند. مهم‌ترین ویژگی‌های ورق سیاه ST52 شامل ماشین کاری و پرس کاری خوب قابلیت شکل دهی در حالت سرد مناسب دارای استحکام خمشی و پیچشی بالا دارای قابلیت جوش پذیری بالا و دارای خصوصیات ارتجاعی عالی است.

استاندارد ساخت ورق ST52  آهن رسان در کارخانه

معمولاً کارخانه‌ها انواع مقاطع فولادی را بر اساس استانداردهای خاصی تولید می کنند در ایران کارخانه ها ورق ST52 را معمولاً با استاندارد آلمانی یعنی DIN EN 10027 تولید می کنند. استاندارد های دیگری نیز همچون استاندارد اروپا استاندارد ژاپن و آمریکا برای ساخت ورق فولادی ST52 وجود دارند که هر یک روند خاصی را برای ساخت فولاد در نظر می‌گیرند.

ورق فولادی به دو صورت شیت یا رول در بازار وجود دارد کارخانه‌ها ابعاد استانداردی را طبق استانداردها برای ورق فولادی در نظر می‌گیرد به عنوان مثال برای ورق ST52 و انواع دیگر ورق فولادی سایز هایی مثل ضخامت ۸ تا ۱۵۰ میلی‌متر و عرض ۱۱۰۰ تا ۴۵۰۰ میلی متر و طول ۲۵۰۰ تا ۲۴ هزار میلی متر را در نظر می گیرند. بر اساس نوع کاربرد ورق های برش خورده یا فابریک در ابعاد و اندازه های آماده از خط تولید خارج می شوند و بسته بندی می گردند اما ورق هایی که به شکل رول یا کویل از خط تولید خارج می‌شوند در عرض و ضخامت استاندارد ساخته شده تا صنایع بر اساس نیاز خود و کاربرد مورد نظری که دارند با ابزارهای برش کاری در اندازه های دلخواه و برق مورد نظر را برش دهند و به همین دلیل به ورق‌های رول ورق برشی نیز می‌گویند.

قیمت ورق

قیمت ورق st52 وارداتی در کانال تلگرامی آهن رسان  مشخصات ورق st52 ورق st52 چیست ورق st52 کاویان ورق آلیاژی st52 قیمت ورق a516 قیمت ورق کاویان st52 در کانال قیمت گذاری آهن رسان قیمت ورق st37 قیمت ورق st52 وارداتی استعلام قیمت ورق آهن مشخصات ورق st52 ورق st52 کاویان ورق st52 چیست نمودار قیمت ورق سیاه قیمت ورق st52 اکسین اهواز فروش ورق st52 در اصفهان استعلام قیمت ورق آهن قیمت ورق  در کانال قیمت گذاری آهن رسان st52 وارداتی قیمت ورق روغنی قیمت ورق آهن صنعتی ورق st52 کاویان ورق آلیاژی st52 مشخصات ورق st52 ورق st52 چیست  استعلام قیمت ورق آهن قیمت ورق st52 وارداتی ورق st52 کاویان مشخصات ورق st52 قیمت ورق st37 ورق st52 چیست قیمت ورق روغنی آهن رسان قیمت ورق st52 اکسین اهواز در کارخانه آهن رسان به نشانی اینترنتی www.ahanresan.irبارگذاری شده است.

خرید ورق سیاه ST52 آهن رسان به نرخ کارخانه

در بازار آهن آلات همواره نوسانات قیمت بر روی محصولات مختلف سایه انداخته است در ماه های گذشته شاهد نوسان شدید در قیمت انواع مقاطع فولادی همچون تیرآهن میلگرد و ورق بوده‌ایم. نوسانات قیمت در بازار آهن تحت تأثیر چند عامل مهم به وجود می‌آیند از جمله این عوامل می توان به نوسان در نرخ ارز تغییر قیمت دلار قیمت نفت قیمت مواد اولیه همچون آهن اسفنجی آهن گندله فولاد مواد اولیه مخازن و کوره ها ماشین آلات صنعتی کارخانه های فولاد میزان تقاضا در بازار شرایط منطقه‌ای سیاسی و منطقه آب و هوایی و فسیل تغییر قیمت آهن قراضه و حامل‌های انرژی همچنین تغییر هزینه حمل و نقل اشاره نمود؛ بنابراین افرادی که در صنایع مختلف مسئول خرید ورق فولادی ST52 هستند باید همواره به روز باشند و با استعلام فوری قیمت ورق فولادی در بازار آهن کمترین قیمت را پیدا کرده و نرخ کارخانه را نیز در نظر بگیرند تا با هزینه‌های پایین تولید داشته باشند بر همین اساس ما در سایت خود پایین ترین قیمت بازار را در اختیار شما قرار می دهیم. از آن جایی که ورق ST52 از نظر ساختار ترکیب شیمیایی بسیار نزدیک به ورق ST37 می باشد گاهی این دو به جای یکدیگر مورد استفاده قرار می گیرد البته لازم است بدانید که قیمت ورق ST37 تفاوت چندانی با قیمت ورق ST52 ندارد.