تفاوت گریدهای میلگرد چیست؟

هدف ما از این مقاله بررسی تفاوت گریدهای میلگرد با یکدیگر است.هر تغییر در تجارت فولاد ناشی از نیاز بخش تجاری در حال توسعه برای میله های فولادی با کیفیت و کشش بالاتر بود. قرن بیست و یکم شاهد افزایش سریع در هزینه اقلام فولادی بوده و علاوه بر این از توجه قابل توجه تری در مورد بهزیستی و استانداردهای کیفیت توسعه استقبال کرده است. این امر علاقه به بهبود میله های TMT با ویژگی های با کیفیت بالا و طولانی مدت را ایجاد کرده است تا با کاهش بهره وری ، بودجه های سرمایه گذاری در توسعه را توسعه دهد.

قیمت میلگرد استاندارد در مشهد 

تحلیلگران فولاد در سراسر جهان تلاش کرده اند تا اقلام فولادی را برای تأمین این نیازهای خاص بازار ایجاد کنند. این بررسی باعث پیشرفت میله های فولادی TMT با کیفیت بازده 500 N / mm² ، 550 N / mm2 و 600 N / mm2 شده است. این میله ها ، در نتیجه کیفیت بالاتر از میله های فولادی معمولی ، در مقادیر کمتری مورد نیاز هستند ، به این ترتیب ، اساساً هزینه عمومی سازه کاهش می یابد.تفاوت گریدهای میلگرد چیست؟

قیمت میلگرد و انواع آن

FE 415 GRADE

قیمت تیرآهن روزدر تهران

Fe 415 TMT یک میله تقویت کننده شکل پذیر است و بسیار مقرون به صرفه است که برای پروژه های ساخت و ساز در مقیاس کوچک تولید می شود. به خوبی می تواند به شکل خسته کننده ترین شکل خم شود ، و آن را برای تحولات کم بار ایده آل می کند.

500 درجه

قیمت تیرآهن 16در مشهد

درجه Fe500 در بیشتر پروژه های ساختمانی به عنوان استاندارد بازار دیده می شود. نمرات میله Fe 500 TMT مانند Fe 500D و Fe 500S هستند ، که علاوه بر این تصمیمات مشهوری هستند که امنیت لرزه ای ، ثبات و شکل پذیری برجسته تری را ارائه می دهند.

FE 550 GRADE

میله های درجه 550 Fe مقاومت کششی بیشتری دارند و می توانند در محدوده فعالیت های وسیع مورد استفاده قرار گیرند.

600 درجه FE

Fe 600 یکی از قوی ترین گریدهای TMT است که پروژه های ساختمانی می توانند ضمن رشد مشاغل بنیادی جامد ، دهانه ، دفاتر دریایی و غیره بتوانند آن را تهیه کنند. آنها خاصیت کشسانی قابل توجه تری را ارائه می دهند ، به طور کلی از کاربرد آن می کاهند و مسدود شدن فولاد کمتر را در حمایت از تقویت کننده تضمین می کنند. تفاوت گریدهای میلگرد چیست؟

ترکیبات مکانیکی FE 415 ، FE 500 ، FE 550 و FE 600 میله های درجه TMT

استرس عملکرد / استرس اثبات شده 0.2٪.

مقاومت کششی ، حداقل

قیمت ورق سیاه معمولی

10٪ بیشتر از 0.2٪ PS ، اما کمتر از 485.0 N / mm2 نیست

12٪ بیشتر از 0.2٪ PS ، اما کمتر از 500.0 N / mm2 نیست

8٪ بیشتر از 0.2٪ PS ، اما کمتر از 545.0 N / mm2 نیست

10٪ بیشتر از 0.2٪ PS ، اما کمتر از 565.0 N / mm2 نیست

6٪ بیشتر از 0.2٪ PS ، اما کمتر از 585.0 N / mm2 نیست

8٪ بیشتر از 0.2٪ PS ، اما کمتر از 600.0 N / mm2 نیست

6٪ بیشتر از 0.2٪ PS ، اما کمتر از 660.0 N / mm2 نیست

ترکیبات شیمیایی میله های FE 500 ، FE 550 و FE 600 TMT

تشکیل دهنده

قیمت ورق و برشکاری با لیزر

استفاده از مواد درجه FE 415 ، FE 500 ، FE 550 و FE 600 TMT:

Fe415 برای تقویت خانه های مسکونی و سازه های در مقیاس کوچک استفاده می شود. آنها از طولانی شدن یکنواخت بالایی برخوردار هستند و می توان از آنها برای ایجاد مشارکت در مناطق مایل به لرزه زمین لرزه استفاده کرد. شرکت های توسعه دهنده نیز ممکن است در صورت نیاز به امنیت لرزه ای یا انعطاف پذیری اضافی ، روی Fe415S یا Fe415D تصمیم بگیرند .تفاوت گریدهای میلگرد چیست؟

قیمت گذاری ورق

. میله های Fe 500 می توانند در محدوده فعالیت های خصوصی ، تجاری و چند طبقه مورد استفاده قرار گیرند. آنها سفتی قابل توجه تری نسبت به Fe 415 ارائه می دهند و به طور استثنایی تولید می شوند تا در عین مقاومت بهتر در برابر بار ، به استحکامات آسمان خراش مقاومت دهند. علاوه بر این ، میله های Fe 500D قابلیت انعطاف پذیری برجسته تری دارند ،

گرم شدن بیش از حد و سوزاندن یک فلز

و آنها را برای توسعه در مناطقی با حرکت لرزه ای بالا و بار ناگهانی ایده آل می کند. آنها دارای حداقل طولانی شدن میزان شایع 16٪ هستند ، در مقایسه با Fe 500 در 12٪ استاندارد. رsسای اکتساب توسعه می توانند هنگام ایجاد مشاغل بنیادی با آرایش مکانیکی و عظیم ، ارزیابی TM 550 را ارزیابی کنند. داربست ها ، تعهدات مکانیکی و سازه هایی که محدودیت بالایی برای تحمل بار دارند ، می توانند از TMT درجه 550 استفاده کنند.تفاوت گریدهای میلگرد چیست؟

آنها به ویژه در ساحل ، دریا و شرایط زیرزمینی نیز قابل توجه هستند. Fe 600 ممکن است در توسعه آزادراه ها ، پروژه های مترو ، گیاهان ، برج ها ، خواص تجاری و مناطق مکانیکی مورد استفاده قرار گیرد. وقتی باید فعالیت های گسترده ای ایجاد شود که تحمل بار ، مقاومت و انسداد فرسایش را در بالای لیست اولویت ها ایجاد می کنند ، به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند.

ویژگی های برتر انواع مختلف درجه های TMT BAR:

سهولت خم شدن ، خم شدن و خم شدن معکوس

قابل جوش خوردن با ته قنداق / جوش داده شده با لپ

مقاومت در برابر خوردگی بالا

مزایای استفاده از فولاد ضد زنگ در محیط های دریایی

با گذشت زمان به دلیل افزایش سن ، هیچ تغییر قابل توجهی در قدرت ایجاد نمی شود.

قابلیت جوش پذیری و شکل پذیری عالی

ضریب خمش آسان

ایده آل برای سازه بتونی مناسب است.

در درجه حرارت بالا کیفیت زیادی تغییر نمی کند.

استفاده از انواع مختلف میلگردهای درجه tmt حدود 15-17٪ صرفه جویی در فولاد را تضمین می کند.

خوب محتوای کربن w.

تنش عملکرد بالا ، طولانی شدن سرعت بالاتر ، مقاومت کششی نهایی و افزایش طول درصد بالاتر.

قیمت پروفیل

میله های مختلفی از میله های TMT در بازار قابل دسترسی هستند که در آن دسته گریدهای Fe 415 ، Fe 500 ، Fe 550 و Fe 600 TMT وجود دارد. درجه نشان دهنده مقاومت ، کیفیت و طبیعت خمش ناپذیر است ، به وضوح کیفیت عملکرد پشتیبانی. بسته به نوع ساختار ، انتخاب درجه صحیح از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. در طول طرح اولیه سازه ، معمار بستگی به قابلیت دسترسی به مواد و هزینه های مناسب را انتخاب می کند. بیشترین عیارهای فولادی مورد استفاده Fe415 و Fe500 هستند که به بخش بزرگی از کاربردهای بتن مسلح همبستگی کافی را می دهند. تفاوت گریدهای میلگرد چیست؟