فواید استفاده از لوله های فولادی بدون درز

فواید استفاده از لوله های فولادی بدون درز در مقابل لوله های فولادی ضد زنگ یکی از همه کاره ترین مواد آلیاژی فلز است که در ساخت و ساخت استفاده می شود. دو نوع متداول لوله بدون درز و جوشکاری است.

قیمت میلگرد استاندارد در مشهد 

تصمیم گیری بین لوله های جوش داده شده و بدون درز اساساً به نیازهای محصول بستگی دارد. در انتخاب بین این دو به خاطر داشته باشید که اولاً لوله باید با مشخصات پروژه شما مطابقت داشته باشد و ثانیا ، باید شرایطی را داشته باشد که در نهایت لوله از آن استفاده می شود.

لوله در مقابل لوله کشی

اگرچه هر دو واژه لوله و لوله اغلب به جای هم استفاده می شوند ، عمدتا به دلیل توخالی بودن شکل هر دو ، در تعیین نیازهای جوش داده شده در مقابل لوله های بدون درز تفاوت های مهمی بین این دو وجود دارد. لوله ها با قطر خارج (OD) و ضخامت دیواره اندازه گیری می شوند. از طرف دیگر ، یک لوله با قطر داخلی آن (ID) اندازه گیری می شود.

قیمت تیرآهن 16در مشهد

از نظر عملکرد ، لوله به طور کلی در کاربردهای ساختاری و زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد در حالی که لوله کشی برای انتقال مایعات ، مایعات و گازها استفاده می شود.لوله و انواع قیمت آن

ساخت لوله های بدون درز

دانستن اینکه این تمایز همچنین می تواند در تعیین بهترین لوله برای یک کاربرد خاص ، جوش داده شده یا بدون درز کمک کند. روش ساخت لوله های جوش داده شده و بدون درز فقط در نام آنها مشهود است. لوله های بدون درز به شرح تعریف شده است – آنها درز جوش ندارند. این لوله از طریق فرایند اکستروژن تولید می شود که در آن لوله از شمش فولاد ضد زنگ جامد گرفته شده و به صورت توخالی خارج می شود. ابتدا شمعها گرم می شوند

قیمت ورق سیاه معمولی

و سپس به صورت قالبهای دایره ای مستطیلی که در یک آسیاب سوراخ دار گود می شوند ، شکل می گیرند. در حالی که گرم است ، قالب ها از طریق یک میله سنبه کشیده می شوند و کشیده می شوند. فرآیند فرز مندرس طول قالبها را بیست برابر افزایش می دهد تا به شکل لوله بدون درز درآید. لوله گذاری بیشتر از طریق ستون بندی ، یک فرآیند نورد سرد یا طراحی سرد شکل می گیرد.

ساخت لوله های جوش داده شده

لوله جوش داده شده از فولاد ضد زنگ از طریق نوارهای رول یا ورق های فولاد ضد زنگ به شکل لوله و سپس جوشکاری طولی تولید می شود. لوله های جوشکاری شده را می توان با فرآیند تشکیل گرم و تشکیل سرد به دست آورد. از بین این دو ، فرم دهی سرد باعث اتمام نرمتر و تحمل سفت تر می شود.

قیمت ورق و برشکاری با لیزر

با این حال ، هر روش یک لوله فولادی مقاوم ، مقاوم و مقاوم در برابر خوردگی ایجاد می کند. درز را می توان مهره ای گذاشت یا می توان آن را با روش های نورد سرد و جعل بیشتر کار کرد. همچنین می توان لوله جوش داده شده مشابه لوله بدون درز را ایجاد کرد تا درز جوشکاری ریزتری با اتمام سطح بهتر و تحمل محکم تر تولید شود. قیمت گذاری ورق

انتخاب بین جوش داده شده و بدون درز

در انتخاب لوله جوش داده شده در مقابل لوله بدون درز مزایا و معایبی وجود دارد.

لوله بدون درز

طبق تعریف ، لوله های بدون درز لوله های کاملاً همگنی هستند که از ویژگی های آنها می توان به لوله های بدون درز مقاومت بیشتر ، مقاومت در برابر خوردگی برتر و توانایی مقاومت در برابر فشار بالاتر از لوله های جوش داده شده را داد. این باعث می شود که آنها در کاربردهای حیاتی در محیط های سخت مناسب تر باشند ، اما با یک قیمت همراه است.

فواید استفاده از لوله های بدون درز

لوله جوش داده شده

لوله های جوشکاری شده به دلیل ساده ترین فرایند ساخت در ایجاد لوله های جوش خورده ، قیمت کمتری نسبت به لوله های بدون درز دارند. همچنین مانند لوله های بدون درز ، در طول مداوم طولانی به راحتی در دسترس است. اندازه های استاندارد را می توان با زمان سرب مشابه برای لوله های جوش داده شده و بدون درز تولید کرد. در صورت نیاز به مقدار کم ، هزینه های لوله بدون درز می تواند در کارهای تولیدی کوچکتر جبران شود. در غیر این صورت ، اگرچه لوله های بدون درز به اندازه سفارشی می توانند با سرعت بیشتری تولید و تحویل شوند ، اما هزینه بیشتری دارد. استعلام قیمت ورق st52

فواید استفاده از لوله جوش داده شده

هزینه لوله جوش داده شده در مقابل یکپارچه

انواع فلزات

هزینه های لوله های بدون درز و جوش داده شده نیز به خصوصیاتی مانند مقاومت و دوام مربوط می شود. فرآیند ساخت آسان لوله های جوشکاری شده می تواند لوله هایی با قطر بزرگتر با اندازه دیواره های نازک تر و با هزینه کمتر تولید کند. تولید چنین خصوصیاتی در لوله های بدون درز دشوارتر است. از طرف دیگر ، با لوله های بدون درز به راحتی می توان دیوارهای سنگین را به دست آورد. لوله های بدون درز اغلب برای کاربردهای لوله های سنگین دیواری که نیاز به فشار زیاد دارند یا در محیط های شدید انجام می شوند ، ترجیح داده می شوند.

چه رابطه ای بین مقاومت فشاری و کششی فولاد وجود دارد؟

تعدادی از عوامل با هم ترکیب لوله های فولادی ضد زنگ را به گزینه ای عالی برای کاربردهای ساختاری در صنایع مختلف از خودرو و هوا و فضا گرفته تا پزشکی و دریایی تبدیل کرده است. اگر هنوز مطمئن نیستید که کدام لوله برای برنامه شما بهتر است ، به عنوان یک مرجع ، اگرچه لوله بدون درز می تواند جایگزین لوله جوش داده شود ، هرگز نمی توان لوله جوش داده شده را جایگزین لوله بدون درز کرد.

محاسبه قیمت ورق A516