محاسبه قیمت ورق A516

ورق ای پانصد و شانزده نوعی ورق آلیاژی و از جنس فولاد است که در لاتین به آن alloy carbon steel plate a516  گفته‌ شده و ما آن را به‌اختصار به نام  a516 می‌شناسیم. این‌گونه از ورق‌ها دارای چهار گرید مختلف بوده و در این چهار گرید که عبارت هستند از پنجاه‌وپنج، شصت، شصت‌وپنج و هفتاد به تولید می‌رسند. قیمت ورق A516 آهن رسان مشخصه‌ی بارز این ورق‌ها قدرت کششی آن‌ها است که برای ورق‌های هر گرید با گرید دیگر تفاوت می‌کند. عموم کاربرد ورق‌هایa516 برای ساخت مخزن‌های جوشی است، چرا که در این دست از مخزن‌ها یکی از ویژگی‌های مهم سختی بالای ورق به‌کاررفته است. این ورق‌ها در ضخامت‌های گوناگون به عرضه می‌رسند که بیشترین میزان ضخامت برای هر گرید با دیگری فرق می‌کند. در زیر بیشترین میزان ضخامت برای هر گرید از ورق a516 وارد شده است:

محاسبه قیمت ورق A516

مواد سازنده‌ ورق‌هایa516 آهن رسان کدام هستند؟

همان‌طور که در بالا هم گفتیم  این ورق‌ها را با نام ورق‌های آلیاژی هم می‌شناسند. اما علت این نام‌گذاری چیست؟ قیمت ورق A516 علت این نام‌گذاری این است که در تولید این ورق‌ها، عنصرهای ترکیبی مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند که هر یک از آن‌ها سبب بروز مشخصه‌ی خاصی در ورق خواهند شد. ازجمله‌ عنصرهای به‌کار رفته در ساخت ورق‌های فولادی a516 می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

همچنین گاها و برای بعضی کاربردهای مخصوص از عنصرهایی مانند تنگستن و وانادیوم هم در ساخت این نوع از ورق‌ها بهره می‌گیرند. همان‌طور که گفته شد هرکدام از این عنصرها سبب می‌شوند ورق تولید شده دارای ویژگی منحصر به‌ فردی شود. برای نمونه استفاده از عنصر کروم که دارای نماد شیمیایی Cr است در ساخت  این محصول  سبب می‌شود تا این ورق‌ها به‌ خوبی در برابر هرگونه خوردگی مقاوم باشند. قیمت ورق A516 یک عنصری مانند نیکل که دارای نماد شیمیایی Ni است باعث می‌شود تا ورق‌های تولید شده از  نظر خاصیت‌های مکانیکی در وضعیت بهتری قرار بگیرند. مقصود از خاصیت‌های مکانیکی همان کشش و تنش آن است. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که این محصول  دارد این است که در برابر حرارت مقاومت بسیار خوبی از خود نشان می‌دهد و قادر است به‌ راحتی در درجه حرارت‌های بالا بدون آسیب دیدن تاب بیاورد. همین امر سبب شده است تا از انواع مختلف گریدهای این ورق  اعم از a516 gr 55, a516 gr 60, A516 gr 65 و a516 gr 70 درجاهای گوناگونی که نیاز به تحمل حرارتی بالایی است مانند تبدیل‌کننده‌های گرمایی، برج‌های تقطیر، بویلرها، تولید مخزن‌هایی که زیر فشارهای زیاد قرار دارند و غیره به‌ خوبی بهره ببرند.

ورق‌های ای پانصد و شانزده در کجا مورداستفاده قرار می‌گیرند؟

این محصول‌ها با توجه به این‌که دارای ویژگی‌های متعددی هستند کاربردهای مختلفی نیز دارند و درجاهای گوناگونی می‌توان از آن‌ها بهره گرفت. شاید بتوان گفت بیشترین جایی که از این ورق‌ها بهره می‌برند صنعت‌های نفت، گاز و پتروشیمی است. علاوه بر این موضوع این ورق‌ها در طراحی و تولید تبدیل‌کننده‌ها و نیز متصل‌کننده‌هایی که تحت ‌فشار بالا مورد استفاده قرار می‌گیرند، مخزن‌های موسوم به کروی، تجهیزاتی که برای انرژی‌های قابل‌تجدید مورد استفاده قرار می‌گیرند، ساخت مخزن‌هایی که در فشارهای بالا کاربرد دارند و غیره نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. قیمت ورق A516 امروز این ورق‌های که از نوع فولادی هستند را می‌توان یکی از بهترین انتخاب‌ها برای طراحی و تولید انواع مختلف مخزن‌های نگه‌دارنده‌ی گاز اعم از گاز ترش و گاز شیرین دانست. این امر به این دلیل است که نوع بافت این ورق‌ها که از فولاد است به‌گونه‌ای خاص و منحصر به‌ فرد است که آن‌ها را به بهترین گزینه برای تولید این مخازن تبدیل می‌کند. علاوه بر این، این نوع از ورق‌های آلیاژی در ساخت گونه‌های مختلف مخزن‌های ذخیره‌ی گاز مانند مخزن‌هایLNG، مخزن‌هایOPG، مخزن‌هایCNG و مخزن‌هایLPG هم مورد استفاده قرار می‌گیرند.

محاسبه قیمت ورق A516

ورق‌های ای پانصد و شانزده آهن رسان دارای چه مشخصه‌هایی هستند

ورق‌های ای پانصد و شانزده دارای ویژگی‌های متعددی هستند که در ادامه‌ی این مطلب مختصری به آن‌ها می‌پردازیم. این ورق‌ها از خاصیت‌هایی مانند جوشکاری، برشکاری و نیز توانایی منعطف بودن بالایی برخوردار هستند. اما میزان هریک از این ویژگی در گریدهای مختلف این ورق‌ها با بقیه متفاوت است. برای مثال ورق ای پانصد و شانزده با گرید هفتاد چه از نظر سطح کیفی خود ورق و چه از نظر خاصیت‌های گفته ‌شده یعنی انعطاف، جوشکاری و برشکاری از ورق ای پانصد و شانزده با گرید شصت در سطح بالاتری قرار دارد. از جمله ویژگی‌هایی که باعث می‌شوند گریدهای مختلف این ورق‌ها با یکدیگر متفاوت باشند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

همان‌طور که می‌دانید و در بالاتر هم به آن اشاره کردیم از این ورق‌ها در ساخت مخزن‌ها استفاده می‌شود. عموماً ورق‌هایی که برای این موضوع مورد استفاده قرار می‌گیرند ورق‌هایی هستند که به‌ وسیله‌ی کشورهای چین، کره جنوبی، اوکراین و ایران طراحی و تولید می‌شوند. خوب است بدانید از نظر سطح کیفی ورق‌های کره‌ای و اوکراینی بسیار باکیفیت‌تر از انواع چینی و ایرانی هستند و این امر هم به دلیل کمبود سطح منگنز ورق‌هایی است که در چین و ایران ساخته می‌شوند. در داخل کشور مطرح‌ترین کارخانه‌ای که نسبت به تولید ورق‌های آلیاژی اقدام می‌کند فولاد مبارکه است.

ورق آلیاژی

قیمت ورق st52در وب سایت آهن رسان به نشانی www.ahanresan.ir بارگذاری شده است. وارداتی قیمت ورق گیلان قطعات نمودار قیمت ورق سیاه قیمت ورق روغنی 70 در کانال تلگرامی آهن رسان قیمت ورق 50 گالوانیزه قیمت ورق st 32 قیمت ورق روغنی تبریز قیمت ورق کاویان قیمت ورق st52 قیمت ورق کاویان قیمت ورق روغنی قیمت ورق گالوانیزه نمودار قیمت ورق سیاه قیمت ورق st52 وارداتی محاسبه آنلاین وزن آهن قیمت ورق a283 gr  لیست آهن فروش اصفهان در وب سایت آهن رسان قیمت روز آهن 14 اصفهان در بیرجند قیمت آهن اصفهان قیمت آهن در سبزوار قیمت آهن در کارخانه ذوب آهن اصفهان آهن آلات هاشمی اصفهان بازار بزرگ آهن اصفهان آهن رسان محاسبه آنلاین وزن ورق سیاه محاسبه آنلاین وزن ورق آهن محاسبه آنلاین وزن ورق گالوانیزه محاسبه وزن ورق آهن نمودار قیمت ورق سیاه وزن صفحه ستون 40*40 امروز محاسبه وزن ورق استیل درآهن رسان موجود می باشد.

نتیجه‌گیری

یکی از انواع ورق‌های آلیاژی که از فولاد کربنی تولید می‌شوند ورق‌a516 هستند. قیمت ورق A516 این ورق‌ها با توجه به مواد سازنده‌ای که در تولید آن‌ها به‌کاررفته و نیز ویژگی‌های که از خود نشان می‌دهند در چهار گرید مختلف دسته‌بندی می‌شوند. این گریدها عبارت هستند از : پنجاه‌ و پنج، شصت، شصت‌ وپنج و هفتاد. در ساخت این ورق‌ها عنصرهای مختلفی به کار می‌روند که برخی از آن‌ها به شرح مقابل هستند: کربن، نیکل، مولیبدن، کروم، منگنز، نیکل، وانادیوم، تنگستن و غیره. وجود هرکدام از این عنصرها در این ورق‌های فولاد کربنی سبب بروز ویژگی‌های خاص یا بهبود مشخصه‌هایی از آن خواهد شد.