استعلام قیمت ورق A283

قیمت ورق A283 آهن رسان

قیمت ورق آلیاژی A283 آهن رسان به همراه انواع دیگر ورق های آلیاژی در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد این محصولات فولادی پرکاربرد دارای ویژگی هایی هستند که آن‌ها را محبوب و رایج ساخته است. قیمت ورق های آلیاژی A283 بر اساس ویژگی ها و استاندارد ساخت کارخانه سازنده و عوامل دیگر تعیین می شود. این محصول فولادی در بازار به نام ورق مخزنی نیز شناخته می‌شود و دلیل این نام‌گذاری کاربرد وسیع آن در ساخت انواع مخازن می‌باشد. برای خرید ورق آلیاژی A283 باید اطلاعات کامل در مورد انواع و کاربرد های آن ویژگی های فنی و مکانیکی کارخانه های سازنده مطرح و بسیاری از موارد دیگر داشته باشید تا ورق خریداری شده دارای کیفیت مناسب استانداردهای لازم و قیمت معقول باشد. ما در این ساعت لیست قیمت انواع ورق فولادی را به همراه نام کارخانه و ویژگی‌های دیگر ایشان قرار می‌دهیم شما می‌توانید به صورت روزانه قیمت ها را مشاهده کرده و درخواست سفارش خرید داشته باشید کارشناسان ما در کوتاه‌ترین زمان ممکن بار شما را از طریق باربری مطمئن به دستتان خواهد رساند.

ورق فولادی و انواع آن

ورق فولادی در انواع مختلف همچون ورق آلیاژی ورق صنعتی و ورق گرم و ورق سرد ورق سیاه ورق سفید در ضخامت های مختلف در ابعاد گوناگون و با استاندارد های مختلف ساخته می شود کارخانه های زیادی هستند که با انواع ورق فولادی تولید و عرضه می کنند؛ اما برخی از ورق های فولادی به خاطر خصوصیات و ویژگی‌های که دارند تنها در تعداد محدودی از کارخانه های فولاد ساخته می شوند. به عنوان مثال ورق آلیاژی نوعی برق پولادی است که ترکیب شیمیایی آن دستکاری شده و تغییراتی در آن ایجاد شده است تا ویژگی‌های خاصی پیدا کند. امروزه انواع آلیاژ فولاد ساخته شده است و از این آلیاژ های فولاد برای ساخت انواع مقاطع فولادی مثل ورق میلگرد تیرآهن و غیره استفاده می شود. مثلاً در مناطق بسیار سردسیر و در مناطق بسیار گرمسیر یا در مناطق مرطوب و یا کنار دریا همچنین در پالایشگاه ها که با مواد شیمیایی اسیدی و آلاینده‌های صنعتی در ارتباط است، محصولات و مواد فولادی و فلزی باید دارای ویژگی های خاصی باشند تا در شرایط مختلف به توانند مقاومت خود را حفظ کرده و دوام بیاورند به همین دلیل آلیاژهای فولاد در انواع گوناگون ساخته شده اند که از آن جمله می‌توان به آلیاژ دماهای پایین آلیاژ فولاد دماهای بالا آلیاژ فولاد ضد سایش آلیاژ فولاد دریایی فولاد آلیاژی هاردوکس فولاد آلیاژی دیدار فولاد آلیاژی A283 فولاد آلیاژی A516 و غیره.

در ادامه می خواهیم فولاد آلیاژی A283 را به طور کامل توضیح داده در مورد قیمت ورق مخزنی کاربرد آن و کارخانه های سازنده آن به طور کامل توضیح دهیم همچنین شما می توانید راهنمایی های لازم را در جهت خرید ورق آلیاژی A283 از ما دریافت نمایید.

قیمت ورق A283

ورق A283 در چهار استاندارد رایج ساخته می شود. به این استانداردها در بازار اصطلاحاً گرید گفته می شود یا درجه نشان دهنده ویژگی های خاصی است که در انواع مختلف آلیاژ این فولاد دیده می‌شود و آن‌ها را از یکدیگر متمایز می سازد. این چهار نوع استاندارد در ترکیب شیمیایی یعنی عناصر و مقدار عناصر با هم تفاوت دارند. تفاوت در ترکیب شیمیایی و مقدار عناصر باعث تفاوت در ویژگی های فنی و مکانیکی همچنین تفاوت در کاربرد و قیمت نیز می‌شود. با توجه به اعداد و ارقامی که در ادامه مشاهده می کنید آلیاژهای A283 تنها در مقدار عنصر کربن با هم تفاوت دارند و این تفاوت بسیار ناچیز است اما همین تفاوت ناچیز باعث تفاوت در ویژگی هایی مثل تنش تسلیم و استحکام کششی فولاد می شود؛ که در ادامه می توانید به طور کامل آن را در دو جدول متمایز مشاهده کنید

استاندارد ورق A283 کربن سیلیسیم منگنز گوگرد فسفر مس
A 0.14% 0.4% 0.9% 0.04% 0.035% 0.2%
B 0.17% 0.4% 0.9% 0.04% 0.035% 0.2%
C 0.24% 0.4% 0.9% 0.04% 0.035% 0.2%
D 0.27% 0.4% 0.9% 0.04% 0.035% 0.2%

 

استاندارد ورقA283 میزان استحکام تسلیم میزان استحکام کششی
A 24 45-60
B 27 50-65
C 30 55-75
D 33 60-80

میزان استحکام تسلیم و کششی فولاد در جدول فوق بر اساس واحد KSI است. شما می توانید این واحد را بر اساس فرمول های مربوطه به واحدهای دیگر همچون مگاپاسکال تبدیل کنید.

در ایران خانه های مختلف فولاد وجود دارد که هر یک از انواع مقاطع فولادی را تولید می کنند اما به خاطر ماشین آلات و تجهیزات همچنین نیروهای متخصصی که برای ساخت انواع مقاطع فولادی نیاز می باشد برخی از مقاطع در برخی از کارخانه‌ها به طور انحصاری تولید می‌شود و برخی از محصولات خیلی کم در بازار وجود دارد در مورد ورق آلیاژی A283 کارخانه فولاد مبارکه اصفهان کارخانه اکسین اهواز و کارخانه کاویان معروف تر هستند. برخی از محصولات همان‌طور که گفته شد کمیاب بوده و یا اصلاً در ایران تولید نمی‌شود به همین دلیل بخشی از نیاز صنایع از طریق واردات تأمین می‌شود در مورد ورق های آلیاژی به خصوص ورق آلیاژی A283 به نام ورق مخزنی نیز شناخته می‌شود و کاربردهای گسترده ای دارد بخشی از نیاز صنایع و بازار از طریق واردات کشورهایی مثل روسیه چین اکراین آلمان نروژ کره و هند تأمین می شود.

قیمت ورق A283

هنگام خرید ورق آلیاژی A283 حتماً باید به استانداردهای ساخت آن و ویژگی‌های فنی توجه داشته باشید که با استانداردها تطابق داشته باشند. از آنجایی که کاربرد ورق فولادی مخ زنی در بعضی موارد بسیار حساس است باید کیفیت آن مورد تائید بوده و استانداردهای لازم را داشته باشد؛ بنابراین پیشنهاد می‌شود در صورت خرید انواع ورق آلیاژی همچون ورق مخزنی A283 حتماً از طریق آهن فروشان و تأمین کنندگان آهن معتبر تهران و شهرستان ها همکاری داشته باشید محصولات خود را از کارخانه های شناخته شده و معتبر تهیه کنید و برگه آنالیز محصول و تست های آزمایشگاهی مربوط به ورق فولادی را به همراه آن دریافت نمایید توجه داشته باشید که قیمت این محصول در بازار آهن ممکن است در نوسانات مختلف قرار بگیرد نوسان قیمت ورق آلیاژی A283 ممکن است متأثر از عواملی مثل قیمت نفت قیمت دلار قیمت قراضه آهن و مواد اولیه قیمت آهن اسفنجی قیمت گندله میزان تقاضا در بازار ایران بسیاری موارد دیگر است.

 ورق آلیاژی

ورق a283 در وب سایت آهن رسان به نشانی www.ahanresan.irچیست قیمت ورق a283 gr c قیمت ورق st52 وارداتی قیمت ورق a516 قیمت ورق سرد فولاد قیمت ورق روغنی قیمت ورق گیلان قطعات قیمت ورق ابعادی ورق a283 چیست قیمت ورق گالوانیزه کیلویی در کانال تلگرامی آهن رسان استعلام قیمت ورق آهن قیمت ورق روغنی قیمت ورق رنگی قیمت ورق a283 gr c قیمت ورق گالوانیزه تاراز نمودار قیمت ورق سیاه  آرشیو قیمت ورق سیاه قیمت ورق روغنی فولاد مبارکه در کانال قیمت گذاری آهن رسان استعلام قیمت ورق آهن قیمت ورق آهن کیلویی قیمت ورق سیاه 1.5 میل قیمت ورق st52 قیمت ورق گالوانیزه قیمت ورق آهن صنعتی استعلام قیمت ورق آهن قیمت ورق آهن صنعتی نمودار قیمت ورق سیاه آهن رسان  قیمت قوطی آهن قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه اصفهان قیمت آهن کیلویی وزن و قیمت ورق آهن  آهن آنلاین ورق a283 چیست قیمت ورق a283 gr c قیمت آهن کیلویی قیمت ورق آهن ورق آلیاژی چیست قیمت آهن فایکو قیمت ورق a516 در کانال قیمت گذاری آهن رسان بارگذاری شده است.

کاربردهای ورق آلیاژی A283 آهن رسان

همان‌طور که پیش تر گفته شد کاربرد اصلی و رایج این ورقه فولادی در ساخت مخازن تحت فشار پرفشار و کم فشار مخازن نگهداری نفت و گاز و مواد پتروشیمی برای ساخت انواع لوله استوانه های نگهدارنده در انبارهای نفت و گاز مواد پتروشیمی برای ساخت اسکله اسکلت ساختمان ها ساخت انواع تیر هاش تیر ورق، ساخت قطعات صنعتی و قطعات ماشین آلات مختلف دیوار ماشین آلات صنعتی در کشتی سازی در هواپیما سازی در ساخت جرثقیل ها و بالابر ها و نگهدارنده های سازه های بزرگ و مواردی از این دست است.