پوشش اولیه گالوانیزه

مهندسان خوردگی اتفاق نظر دارند که گالوانیزه گرم می تواند محافظت طولانی تری نسبت به تیمار با روکش آغشته غنی از روی داشته باشد. اما کدام روش محافظت از فولاد در برابر ساخت و ساخت ، از نظر مالی بهتر است؟ بیایید با تضاد دو روش محافظت از فولاد در برابر زنگ زدگی شروع کنیم.پوشش اولیه گالوانیزه

پوشش اولیه گالوانیزه

گالوانیزه گرم چگونه کار می کند

غوطه ور شدن فولاد در روی مذاب فرآیند تولید فولاد گالوانیزه است که نسلهای مختلف است. اگرچه فرایند گالوانیزه به سادگی پایین آوردن قطعات فولادی به یک گودال روی ذوب شده حباب دار نیست ، پوششهای گالوانیزه مدرن از فولاد با:

حفاظت گالوانیک چیست؟ وقتی فولاد گالوانیزه در معرض آب ، نمک ، باران اسیدی و آلودگی هوا قرار می گیرد ، پوشش روی آن مانند آند قربانی عمل می کند.  انواع سازه های بتنی معنی این اصطلاح این است که روی همیشه با مواد شیمیایی خورنده جو و مایع واکنش پذیرتر از آهن است. روی به دلیل تفاوت در رسانایی الکتریکی که از فولاد محافظت می کند ، واکنش نشان می دهد عنصر نسبت به فولادی که از آن محافظت می کند تا 40 برابر کندتر از فولادی که محافظت می کند. گالوانیزه گرم می تواند فقط در فروشگاه اعمال شود.

قیمت روز ورق صنعتی

قیمت ورق st52 آهن رسان در کانال قیمت گذاری آهن رسان بارگذاری شده است. ورق ضد سایش st52 مشخصات ورق st52 قیمت ورق اصفهان آهن ورق st52 چیست قیمت ورق st37 فروش ورق st52 در اصفهان قیمت ورق سیاه آهن پرایس قیمت ورق آهن صنعتی وزن ورق st52 https://ahanresan.ir/st52/ورق st57 قیمت جهانی ورق روغنی قیمت ورق رنگی قیمت ورق روغنی آهن پرایس قیمت ورق گیلان قطعات در وب سایت آهن رسان بارگذاری شده است.

آغازگر روی-غنی چگونه کار می کند

پوششهای آغازگر غنی از روی رنگهایی هستند که حاوی ذرات میکروسکوپی و کروی روی هستند که در رزین معلق هستند. معمولاً پوشش آغازگر روی در اپوکسی است ، اما پرایمرهای ساخته شده با روی در پلی اورتان و روی در وینیل نیز وجود دارد. همچنین پرایمرهایی وجود دارند که سرشار از سیلیکات هستند. پرایمرهای غنی از روی از فولاد استفاده می کنند:یک پوشش ناپیوسته از ذرات روی که هستندبا رزین متصل می شود. قیمت ناودانی ناب تبریز در مشهد  که ممکن است به روشی مقاوم شود که در برابر سایش مقاوم باشد ، اگرچه در برابر فرآیندهای خورنده شیمیایی نباشد.برای افزایش عمر آغازگر ، ممکن است پوشش های آغازگر غنی از روی به کار گرفته شوند. آغازگرهای غنی از روی نیز باید در مغازه استفاده شوند و اگر خیلی ضخیم استفاده شوند ، ترک می خورند.پوشش اولیه گالوانیزه

آزمایشات تولیدکننده درباره گرم شدن در برابر پرایمر به شما نمی گوید

تعداد زیادی از آزمایشات سازنده استدلال می کنند که حداقل در یکی دو سال اول پروژه ، پرایمرهای غنی از روی و همچنین فولاد گالوانیزه عمل می کنند. آزمایشگاه آزمایش نمونه هایی از فولاد گالوانیزه و فولاد پوشش داده شده با آستر و سیلر غنی از روی را به دست می آورد و آنها را در معرض رطوبت مداوم قرار می دهد. اگر آغازگر هم روی و هم سیلیکات داشته باشد ، یک پوشش بلوری از سیلیکات روی تشکیل می دهد که به آن کمک می کند تا در برابر شرایط آزمایش مقاومت کند.

فلزنقره فولاد آلیاژی فلز طلا
ورق سیاه فولاد کربن فلز برنز
ورق آلیاژی فولاد استنلس استیل فلز برنج
ورق رنگی فولاد اهواز فولاد

 

با این حال ، این شرایط آزمایش اجازه نمی دهد که فولاد گالوانیزه پوشش محافظ کریستالی کربنات روی خود را ایجاد کند. روی خالص و پیوسته موجود در فولاد گالوانیزه حفره گرم با رطوبت برهمکنش می کند و ماده ای لغزنده و ژل مانند به نام هیدروکسید روی ایجاد می کند ، سپس هنگامی که روی اجازه خشک شدن دارد. اصطلاح متداول فولاد گالوانیزه هیدروکسید روی با دی اکسید کربن موجود در جو واکنش داده و تشکیل می شود کربنات روی. بلورهای کربنات روی به نوبه خود یک لایه محافظت اضافی از فولاد موسوم به پتینه تشکیل می دهند ، و لایه پیوسته روی هنوز در زیر آنها است. آزمون های مقایسه مغرضانه اجازه نمی دهد روی گالوانیزه به پتانسیل محافظتی طبیعی خود برسد.پوشش اولیه گالوانیزه

تفاوت واقعی در طول عمر بین فولاد ضد آب و فولاد پوشش داده شده با آغازگر غنی از روی

مقاله بین المللی NACE با شماره 08279 ، تحت عنوان “عمر مفید و هزینه های پیش بینی شده برای نگهداری و پوشش های محافظ ساختمانی جدید” ، نوشته شده توسط جیسون ال هلسل ، رابرت لانترمن و کرک ویسمار ، لیست انتظارات طول عمر برای انواع ترکیبات ترشی و ذوب را ذکر کرده است.قیمت تیرآهن ۱۴ اصفهان  آغازگرهای روی و غنی از روی. اختلافات فاحش است:می توان انتظار داشت که یک پوشش اولیه معدنی روی / اپوکسی / پلی اورتان غیرآلی 30 سال در یک محیط روستایی و 15 سال در یک محیط صنعتی بسیار آلوده دوام بیاورد.

هات دیپ گالوانیزه  آهن رسان

پوشش دهی گالوانیزه  در کانال قیمت گذاری آهن رسان بارگذاری شده است. ترکیبات گالوانیزه پوشش گالوانیزه چیست آهن گالوانیزه قیمت گالوانیزه گرم گالوانیزه سرد تجهیزات گالوانیزه گرم قیمت رنگ مخصوص ورق گالوانیزه خرید رنگ مخصوص گالوانیزه کاربرد ورق گالوانیزه چیست انواع ورق گالوانیزه اسپری رنگ گالوانیزه بهترین رنگ ورق شیروانی ضخامت گالوانیزه گرم رنگ حلب شیروانی ورق گالوانیزه چگونه ساخته می شود در وب سایت آهن رسان به آدرس  www.ahanresan.irکاربرد ورق گالوانیزه چیست خط تولید ورق گالوانیزه ضخامت گالوانیزه گرم آبکاری گالوانیزه سرد اصفهان آبکاری گالوانیزه اصفهان انواع ورق گالوانیزه تست ورق گالوانیزه در کانال قیمت گذاری آهن رسان بارگذاری شده است.

می توان انتظار داشت که فولاد گالوانیزه با شیب گرم 68 سال در یک محیط روستایی و 21 سال در یک محیط صنعتی آلوده دوام بیاورد (اگرچه بهبود کیفیت هوا باعث بالا رفتن هر دو رقم می شود).هزینه اولیه فولاد خام با در نظر گرفتن یک لایه آغازگر با روی بالا می تواند تا حدی کمتر از هزینه فولاد گالوانیزه باشد. اما هزینه فولاد رنگ شده با آستر غنی از روی و حتی یک لایه لایه رویی برابر یا بیشتر از هزینه فولاد گالوانیزه است. قیمت تیرآهن 12 در مشهد در طول عمر 50 ساله یک سازه ، فولاد محافظت شده با آستر می تواند تقریباً پنج برابر فولاد گالوانیزه غوطه ور باشد. برای صرفه جویی در هزینه و نگهداری در حال حاضر و در آینده ، فولاد گالوانیزه را انتخاب کنید.پوشش اولیه گالوانیزه