لوله و انواع قیمت آن

قیمت لوله

لوله فولادی از مهم‌ترین مقاطع فلزی در بازار آهن آلات است یکی از انواع لوله به شمار می رود و به خاطر داشتن استحکام و مقاومت بالا در برابر خوردگی فشار و دمای بالا برای بسیاری از سازندگان و مصرف کنندگان از اهمیت بالایی برخوردار است. از نظر شکل ظاهر لوله یک استوانه توخالی است که دو طرف آن باز می باشد در صنعت ساخت لوله نوع لوله جنس آن و روش ساخت آن این محصولات را از هم جدا می‌کند در صنعت انواع لوله فلزی و غیر فلزی ساخته می شود لوله های غیر فلزی شامل انواع سفالی بتنی چوبی فایبرگلاس شیشه پلاستیکی و غیره است. لوله فلزی شامل انواع لوله چدنی آهنی آلومینیومی مسی روی و فولادی است. از آنجا که کاربرد لوله فولادی نسبت به انواع دیگر آن به خاطر داشتن ویژگی های زیادی که دارد بیشتر است در اینجا به معرفی انواع لوله فولادی کاربرد آن و قیمت لوله آهن رسان فولادی و نحوه خرید لوله فولادی اشاره می کنیم با ما همراه باشید.

قیمت لوله

کاربرد لوله فولادی

بر اساس جنس لوله یعنی خاصی که دارد کاربرد لوله فولادی متفاوت است به عنوان مثال لوله فولادی ساخته شده با فولاد معمولی و کربنی در کاربرد های ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد و لوله ساخته شده با فولاد ضد زنگ نسوز در کاربردهای صنعتی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد برای انتقال میعانات گاز ها و حتی در فاصله های کم برای انتقال مواد جامد از لوله فولادی استفاده می‌شود در مواقعی که انتقال این مواد با فشار و گرمای بالا همراه باشد لوله باید قابلیت تحمل این فشار و گرما را داشته باشد به همین دلیل لوله های با ضخامت بالا و جنس مرغوب ساخته می شود در سیستم های آب‌رسانی تهویه گازرسانی در پالایشگاه ها در کارخانه ها در کوره های ذوب برای انتقال مواد مذاب در کاربردهای شهری همچون انتقال فاضلاب در ساخت برخی لوازم خانگی و صنعتی در ساخت ماشین آلات انواع خودرو هواپیما کشتی اسکله و غیره از انواع لوله استفاده می شود به عنوان مثال لوله های نازک با سطحی صاف و صیقلی سبک و در ابعاد کوچک و متوسط به لوله های مبلی معروف هستند که در ساخت لوازم خانگی مبلمان دکوراسیون و زیبا سازی نما مورد استفاده قرار می گیرند. قیمت لوله بر اساس کاربردی که دارد تعیین می شود.

انواع لوله فولادی

در صنعت دو نوع لوله فولادی وجود دارد لوله فولادی درزدار و لوله فولادی بدون درز که به آن لوله مانیسمان نیز گفته می شود قیمت لوله درزدار معمولاً ارزان تر از قیمت لوله بدون درز در همان سایز و همان جنس است.

تفاوت لوله درزدار و بدون درز در روش ساخت آن‌هاست اگر به ظاهر لوله درزدار و بدون درس نگاه کنید شاید نتوانید این دو را از هم تشخیص دهید؛ اما در برخی مواقع می‌توانید درز یا محل جوشکاری را در لوله های درزدار ببینید. قیمت لوله فولادی در انواع آن با هم تفاوت دارد.

احتمالاً متوجه تفاوت این دو نوع محصول شده اید. بله به لوله هایی که از ورق فولادی ساخته می‌شوند و برای تولید آن‌ها و ورقه های فولادی را خم کرده و از دو لبه به هم متصل می‌کند و برای اتصال از روش جوشکاری استفاده می‌نمایند لوله درزدار یا درز جوش گفته می‌شود.

در مقابل به لوله هایی که در کارخانه بدون انجام جوشکاری از طریق حرارت دادن و شکل دادن به شمش های فولادی ساخته می‌شوند لوله بدون درز یا مانیسمان گفته می شود.

لوله های درزدار خود به دو مدل اصلی ساخته می شوند در روشی که پس از تولید مسیر درز و یا جوشکاری در سطح لوله در امتداد طول آن به صورت مستقیم دیده شود لوله درز مستقیم گفته می شود و روشی که از لوله کردن ورق های فولادی کویل شده و جوشکاری لبه های قرار گرفته بر روی هم ساخته می شود لوله اسپیرال گفته می شود که به صورت حلزونی و فنری مسیر جوشکاری دیده می شود.

انواع دیگری از لوله فولادی ساخته می شود که رایج ترین آنها شامل لوله سیاه یا لوله سیاه کربنی لوله گالوانیزه و لوله استیل ضد زنگ است.

قیمت لوله در بازار آهن آلات

بر اساس جنس کیفیت ساخت استاندارد کارخانه سازنده اندازه و ویژگی‌های بسیار دیگر قیمت لوله فرق می کند برای محاسبه آن باید وزن لوله را به دست آورد وزن لوله بر اساس طول جنس سطح مقطع و ضخامت آن محاسبه می شود ضخامت را گاهی با عنوان قطر اسمی و قطر خارجی می‌بینید. برای تعیین قیمت لوله باید ابعاد آن مشخص باشد. عوامل و فاکتورهای بسیار زیاد دیگری نیز هستند که بر تغییر قیمت لوله در بازار تاثیر می گذارند به عنوان مثال تغییر قیمت نفت قیمت دلار قیمت آهن قراضه قیمت فولاد قیمت مواد اولیه میزان تقاضا شرایط سیاسی منطقه و جهان شرایط آب و هوا و فصل و بسیاری از موارد دیگر باعث نوسان در قیمت لوله فولادی می‌شود.

قیمت لوله

خرید لوله به نرخ کارخانه

قبل از خرید لوله فولادی توجه به برخی از ویژگی‌های آن ضروری به نظر می‌رسد شما به عنوان مصرف کننده لوله فولادی باید ویژگی های لوله فولادی مورد نظر خود را بدانید اگر در شرایط دمای بالا فشار و یا محیطی خورنده استفاده می کنید باید به جنس لوله روش ساخت و ضخامت توجه کنید تا طبق استاندارد مورد نظر باشد. خرید لوله از کارخانه های تولید کننده برتر کشور همچون فولاد مبارکه ذوب آهن و غیره این اطمینان را به شما می دهد تا محصولی با کیفیت و با قیمت مناسب دریافت کنید البته این را هم بدانید که ممکن است محصولات قلبی و حتی گران قیمت بخرید برای جلوگیری از چنین اشتباهی حتماً با آهن فروشان معتبر همکاری کرده و برگه آنالیز محصول را دریافت کنید همچنین به علائم اختصاری کارخانه سازنده که بر روی محصول فولادی به صورت برجسته حک شده است دقت نمایید.

قیمت لوله آهن رسان 

قیمت لوله آهنی دست دوم  در کانال تلگرامی آهن رسان قیمت لوله آهنی سیاه قیمت لوله سیاه دست دوم قیمت لوله آب فلزی قیمت لوله سیاه سپاهان قیمت لوله سیاه درزدار اصفهان قیمت لوله فلزی سبک قیمت لوله فولادی سایز بالا آهن رسان  قیمت قوطی آهن قیمت لوله فلزی قیمت لوله آهنی دست دوم آهن  قیمت لوله قیمت لوله آهنی سیاه قیمت لوله آب فلزی قیمت لوله صنعتی قیمت لوله فلزی قیمت لوله آهنی سیاه قیمت لوله گالوانیزه در وب سایت آهن رسان گلخانه قیمت لوله سیاه درزدار اصفهان قیمت لوله آب فلزی قیمت لوله فولادی سایز بالا قیمت لوله صنعتی قیمت لوله گالوانیزه 8 اینچ  قیمت آهن اصفهان قیمت لوله فلزی قیمت لوله سیاه درزدار اصفهان قیمت لوله آهنی سیاه در کانال تلگرامی آهن رسان  قیمت یک شاخه لوله آب فلزی قیمت هر شاخه لوله گاز قیمت لوله فولادی 8 اینچ قیمت لوله گاز مانیسمان در وب سایت آهن رسان به نشانی ahanresan بارگذاری شده است.

کارخانه های سازنده لوله فولادی در ایران

عمده نیاز و صنایع مختلف ایران به انواع لوله فولادی توسط کارخانه های فولاد داخلی تامین می گردد از مهم‌ترین کارخانه های فولاد تولید کننده لوله در ایران می توان به شرکت لوله سازی دقیق کاوه ایرانیان کارخانه لوله اهواز کارخانه لوله و پروفیل سپاهان کارخانه لوله سپنتا کارخانه لوله ساوه و کارخانه فولاد گروه صنعتی درپاد تبریز اشاره کرد.