قیمت گذاری ورق

قیمت ورق آهن رسان

آشنایی با خصوصیات و قیمت ورق st37 آهن رسان  برای مصرف‌کنندگان و خریداران این محصول فولادی مهم است. ویژگی های مکانیکی ورق آهن می گوید که در چه مواقعی و چه شرایطی می توان از آن استفاده نمود؛ بنابراین قبل از خرید ورق سیاه شاید لازم باشد تا در مورد آن و استاندارد ساختش اطلاعاتی به دست آورید. در ادامه به طور کامل و دقیق توضیح می دهیم که ورق سیاه چیست و چگونه ساخته می شود، ابعاد و ضخامت استاندارد آن در کارخانه ها به چه صورت است. شما همچنین در ادامه در مورد نرخ این محصول و سایز مقاطع در بازار آهن اطلاعات خوبی به دست می آورید. با ما همراه باشید.

قیمت ورق

آشنایی اولیه با ورق سیاه

ورق سیاه نام دیگر ورق st37 است. این محصول به روش نوردگرم در کارخانه تولید می شود و برای ساخت آن از تختال ها و شمش های فولادی با آلیاژ st37 مطابق با استاندارد DIN آلمان استفاده می شود. اکنون این استاندارد را به صورت شماره گذاری نیز ارائه می دهند. علاوه بر استاندارد آلمان، در بسیاری از کشورهای دیگر همچون ژاپن، چین، روسیه، کشورهای اروپایی و آمریکا نیز استانداردهایی برای ساخت فلزات تدوین و ثبت شده است. ان استانداردها معمولاً مطابق با شرایط همان کشور است به عنوان مثال در کشورهایی مثل ژاپن که دارای مناطق زلزله خیز هستند، فلزات باید دارای مشخصات مکانیکی خاصی باشد تا در برابر زمین لرزه از سازه های ساختمانی محافظت کنند. قیمت ورق ST37 نیز بر اساس استاندارد ساخت آن می تواند متغیر باشد. در استاندارد ساخت فلزات باید ترکیب شیمیایی، میزان عناصر سازنده آن، عملیات حرارتی لازم، پروسه ساخت و ابعاد و ضخامت فلز ساخته شده مشخص می شود. در ایران معمولاً استاندارد آلمان، آمریکا و برای برخی محصولات فولادی از استاندارد چین و روسیه استفاده می شود. البته استاندارد بین المللی ایزو و استاندارد ملی ایران نیز در ساخت بسیاری از مقاطع فولادی داخل کشور به کار گرفته می شوند.

مشخصات ورق ST37 آهن رسان

اما چرا نام این محصول را ورق سیاه گذاشته اند. اگر به ظاهر آن توجه کنید، ورق ST37 پس از خروج از خط تولید به رنگ تیره و کدر و سطحی مات و تقریباً کثیف است. به همین دلیل آن را با نام ورق سیاه نیز می شناسند؛ اما چرا این اتفاق می افتد و چرا سطح ورق کثیف و کدر است. برای تولید ورق فولادی در کارخانه ها دو روش اصلی وجود دارد. نورد گرم روشی است که معمولاً برای ساخت ورق ST37 از آن استفاده می شود. در نورد گرم کاری، تختال فولادی یا شمش فولادی را درون کوره هایی گرم کرده و بعد از میان غلتک های مختلف عبور می دهند تا ضخامت آن کاهش یافته و طول و عرض آن افزایش یابد. به شیوه غلتک کاری فلزات نورد گفته می شود. در نورد گرم ابتدا فلز را حرارت داده و در دماهای بالا غلتک کاری می کنند ولی در نورد سرد، فلز را در دمای اتاق غلتک کاری می کنند. طبیعی است که غلتک کاری فلز در دمای اتاق نیاز به فشار و انرژی بیشتری دارد و محدود به فلزاتی با شکل و اندازه خاص می شود به همین ترتیب قیمت ورق سیاه نیز بر اساس آلیاژ آن متفاوت است. در مورد محصولات نورد گرم و سرد در همین سایت اطلاعات خوبی می توانید به دست آورید. برای خرید ورق ST37 و محصولات فولادی دیگر می توانید از طریق سایت های معتبر اقدام کنید.

انواع ورق گرم

ورق ST37 تنها ورق گرم موجود در بازار نیست، محصولات دیگری نیز هستند که با روش نرود گرم در کارخانه ها ساخته می شوند از جمله آن می توان به ورق ST52 اشاره کرد که بسیار معروف و شناخته شده هم هست. این ورق آهنی نیز از خانواده ورق های ساختمانی است به این معنی که در کارهای مربوط به ساخت و ساز بیشتر از کارای صنعتی دیگر کاربرد دارد. ورق نامبرده در مقدار عناصر تشکیل دهنده آلیاژ فولادی خود تفاوت هایی با ورق ST37 دارد و همین تفاوت ها در ترکیب شیمیایی آن باعث تفاوت در خصوصیات مکانیکی و در نتیجه کاربردها شده است. این دو آلیاژ نه تنها برای ساخت ورق فولادی بلکه برای ساخت بسیاری از مقاطع دیگر همچون میلگرد و تیرآهن نیز می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

قیمت ورق ST37 در بازار آهن آلات

همانند بسیاری از مقاطع فولادی دیگر، قیمت ورق سیاه نیز دستخوش نوساناتی است که از عوامل مختلف نشاءت می گیرد. بازار نا آرام فولاد و فلزات مختلف در چند سال گذشته تاثیر زیادی بر قیمت مسکن و بسیاری از محصولات فلزی گذاشته است، هرچند قیمت آهن آلات نیز خود تحت تاثیر عوامل متعدد دیگری است. این روزها که مصرف‌کنندگان بیش از پیش به دنبال خرید با نرخ کارخانه و کف بازار هستند، قیمت ورق روزانه ممکن است دچار تغییر شود؛ اما دقیقاً چرا این اتفاق می افتد؟ اگر به رفتار بازار دقت کرده باشید، می دانید که نرخ دلار عامل مهمی بر قیمت بسیاری از محصولات به خصوص فلزات است. علاوه بر دلار و ارز های خارجی، قیمت نفت و حامل ای انرژی، نرخ حمل و نقل، میزان تقاضا در بازار، اتفاقات و شرایط سیاسی منطقه و جهان، شرایط جغرافیایی و آب و هوایی، قیمت قراضه و ضایعات آهن همه بر نرخ فولاد و ورق ST37 می تواند تأثیر بگذارد.

قیمت ورق

ورق

قیمت  گذاری ورق  آهن رسان قیمت آهن کیلویی قیمت آهن اصفهان امروز قیمت روز آهن 14 اصفهان قیمت آهن دست دوم علت افزایش قیمت آهن آلات قیمت ورق آهن نمودار قیمت آهن قیمت ورق آهن قیمت هر کیلو آهن قیمت هر کیلو آهن درب و پنجره قیمت روز آهن 14 اصفهان قیمت قوطی آهن قیمت آهن در مشهد با برند آهن رسان قیمت آهن اصفهان قیمت آهن در سبزوار قیمت آهن اصفهان امروز شماره تلفن اهن الات اصفهان قیمت روز آهن 14 اصفهان در بیرجند لیست آهن فروش اصفهان اصفهان آهن اخبار لحظه ای قیمت میلگرد اصفهان درب کارخانه قیمت آهن در کارخانه ذوب آهن اصفهان در وب سایت آهن رسان  آهن آلات هاشمی اصفهان قیمت آهن اصفهان امروز قیمت آهن در مشهد قیمت آهن کیلویی قیمت میلگرد در بورس امروز قیمت آهن در بورس کالا علت افزایش قیمت آهن آلات قیمت آهن ایران جیب قیمت ورق آهن آهن رسان  قیمت ورق آهن قیمت آهن کیلویی قیمت آهن اهواز قیمت روز آهن در بیرجند قیمت قوطی آهن علت افزایش قیمت آهن آلات قیمت آهن اصفهان در وب سایت آهن رسان به نشانی www.ahanresan.irبارگذاری شده است.

ویژگی های مهم ورق سیاه

ورق ST37 دارای قابلیت ها و ویژگی های بسیار خوبی همچون میزان استحکام کششی بالا، قابلیت شکل پذیری و انعطاف پذیری خوب، قابلیت عملیات ماشین کاری و جوشکاری، به دلیل وجود کربن کم در ترکیب آلیاژی آن جوشپذیری بالایی دارد؛ اما دقت داشته باشید که این ورق به راحتی زنگ می زند و در صورتی که در محیط مرطوب قرار بگیرد دچار خوردگی و فرسایش می شود. ایجاد اکسید آهن در ورق سیاه به مرور آن را خراب و استحکام آن را کاهش می دهد؛ بنابراین باید حتماً در محیط هایی استفاده شود که کمترین میزان خورندگی را داشته باشد و یا فلز قبلاً با پوشش های ضد زنگ مقاوم شده باشد.