قیمت پروفیل

اگر درباره صنعت ساختمان‌سازی بدانید حتما تاکنون نام قیمت پروفیل آهن رسان  را شنیده‌اید. این ماده را می‌توان یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین موادی دانست که در صنایع گوناگون به ویژه صنعت ساخت و ساز برای کارهای مختلف استفاده می‌شود. این ماده در انواع گوناگونی تولید می‌شود که با توجه به خواص متفاوت هر یک از این انواع، می‌توان کاربردهای گوناگونی را از آن‌ها انتظار داشت. در این مقاله قصد داریم درباره این ماده باارزش، انواع آن، خصوصیات و ویژگی‌های مربوطه، و همچنین عوامل تاثیرگذار بر قیمت آن در بازار صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

پروفیل‌ آهن رسان چیست و چه انواعی دارد

واژه Profile یا همان پروفیل به معنای مقطعی ثابت در راستایی مشخص است. با توجه به معنای لغوی این واژه می‌توان به راحتی کاربرد آن را حدس زد. از این ماده به صورت کلی برای ساخت تجهیزات و وسایلی نظیر لوله‌های آب یا در و پنجره استفاده می‌شود. این ماده از لحاظ شکل ظاهری به دو دسته متفاوت تقسیم می‌شود. این دو دسته عبارت است از:

قیمت پروفیل

دسته اول این نوع محصول (باز)

از این نوع برای ساخت مصالح یا تجهیزاتی نظیر میلگرد، هاش، تسمه، تیرآهن، ناودانی، نبشی و… استفاده کرد. دلیل استفاده از این نوع برای ساخت چنین تجهیزاتی تغییر در ذخامت و ابعاد است. بهتر است اشاره کنیم که این دسته را می‌توان به انواع مختلف دیگری تقسیم کرد. از میان این انواع می‌توان به Profile آبرو یکطرفه، آبرو دوطرفه و همچنین پروفیل با مقطع Z اشاره داشت. از این دسته برای معمولاً برای ساخت درب و قاب اطراف پنجره استفاده می‌شود. از Profile با مقطع Z نیز به صورت معمول برای ساخت سقف سالن‌های وسیع نظیر سوله، پارکینگ، و انبار استفاده می‌شود. قیمت این دسته از مواد به ذخامت آن‌ها بستگی دارد.

دسته دوم این محصول (بسته)

دسته دوم از انواع پروفیل‌ها با نام Profile بسته شناخته می‌شوند. این دسته نسبت به دسته اول کاربردهای نسبتاً محدودتری دارند. این دسته را می‌توان به دو نوع قوطی و لوله تقسیم کرد. از این ماده در مقاطع کوچک‌تر به طور معمول برای نرده‌کشی دیوارهای کارخانه‌ها و خیابان‌ها و همچنین راه‌پله‌ها استفاده می‌شود.

قیمت پروفیل آهن رسان به چه عواملی بستگی دارد

یکی از مهم‌ترین مواردی که در تهیه مصالح مربوط به ساخت و ساز مد نظر است، قیمت و هزینه لازم برای خرید مصالح و مواد مورد نیاز است. همانطور که پیش‌تر گفتیم از Profile در صنایع مختلفی استفاده می‌شود. کاربرد بالای این محصول موجب اهمیت بالای آن می‌شود. واضح است که هر اندازه اهمیت محصولی بالاتر باشد، ارزش آن نیز بیش‌تر خواهد بود.

یکی از مواردی که باید پیش از خرید هر محصولی به خاطر داشته باشید، شناخت انواع محصول و کاربردهای آن است. اگر انواع محصولات موجود در بازار را نشناخته و محصول اشتباهی را خریداری کنید، به طور قطع در آینده متحمل ضرر خواهد شد. برای انتخاب بهترین و مناسب‌ترین نوع Profile با متخصصان در این زمینه مشورت کنید تا بتوانید انتخاب مناسبی داشته باشید. قیمت تمام شده برای خرید این محصول به عوامل بسیار گوناگونی بستگی خواهد داشت که از میان آن‌ها می‌توان به ابعاد و سایز، ضخامت، تعداد، کیفیت، نوسانات ارزس و همچنین نوع محصول اشاره داشت. در ادامه به بررسی انواع این محصول و کاربردهای هر نوع خواهیم پرداخت.

انواع پروفیل‌های موجود در بازار را بشناسید

همانطور که پیش‌تر گفتیم ماده مذکور در انواع بسیار گوناگونی یافت می‌شود. با توجه به ویژگی‌های مخصوص هر یک از این انواع، کاربردهای ویژه‌ای نیز برای هر یک در نظر گرفته شده است. به همین دلیل توصیه می‌شود که پیش از خرید یا تهیه هر نوع از این ماده، درباره کاربردها و ویژگی‌های انواع آن مطالعه کنید. در ادامه به بررسی انواع این محصول که می‌توانید در بازار بیابید خواهیم پرداخت:

پروفیل‌ ساختمانی

رایج‌ترین نوع این محصول را می‌توان نوع ساختمانی آن دانست که در صنعت ساختمان‌سازی کاربرد وسیعی دارند. این نوع از Profile را نیز می‌توان به سه دسته متفاوت تقسیم کرد. این سه دسته عبارت است از:

پروفیل‌ صنعتی

دومین دسته از انواع این ماده، نوع صنعتی آن است. از انواع صنعتی به عنوان قطعات و متعلقات صنعتی در صنایع گوناگون مانند صنایع نظامی و خودروسازی استفاده می‌شود. دانش فنی و تخصصی و همچنین امکانات تولیدی برای استفاده از این نوع ماده در صنایع مختلف جایگاه بسیار ویژه‌ای دارد. به همین دلیل نمی‌توان برای ساخت قطعات صنعتی از انواع ساختمانی این ماده استفاده کرد.

پروفیل‌ گالوانیزه

از دیگر انواع Profile می‌توان به نوع گالوانیزه اشاره داشت. امروزه از این محصول به صورت وسیع برای مقاوم‌سازی و همچنین ساخت در و پنجره‌های upvc استفاده می‌شود. یکی از مهم‌ترین دلایلی که موجب استفاده از این محصول برای ساخت پنجره‌های یوپی‌وی‌سی می‌شود، مقاومت بالای آن در برابر شرایط جوی نامناسب و همچنین ارتفاعات است. علاوه بر این استفاده از این محصول برای ساخت پنجره‌های UPVC از هرز شدن پیچ‌ها نیز جلوگیری خواهد کرد.

قیمت پروفیل

قیمت پروفیل

قیمت پروفیل سبک درب و پنجره در وب سایت آهن رسان  قیمت پروفیل ساختمانی وزن و قیمت پروفیل قیمت پروفیل 20*20 کانال قیمت پروفیل قیمت پروفیل کنگره در کانال تلگرام آهن رسان  قیمت پروفیل توپر قیمت پروفیل صنعتی سنگین کانال قیمت پروفیل قیمت پروفیل سبک درب و پنجره قیمت پروفیل سبک قیمت پروفیل اصفهان قیمت پروفیل 20*20 در کانال واتساپ قیمت گذاری آهن رسان قیمت روز پروفیل ساوه قیمت پروفیل و نبشی قیمت قوطی 2*2 قیمت پروفیل سبک درب و پنجره قیمت پروفیل آهن کانال قیمت پروفیل قیمت پروفیل و نبشی قیمت قوطی 40*80 امروز قیمت پروفیل قوطی 20*20 قیمت پروفیل جباری اصفهان قیمت پروفیل یزد قیمت پروفیل آهن رسان قیمت آهن کیلویی قیمت روز آهن در بیرجند قیمت تناژ آهن قیمت آهن در مریوان قیمت آهن صنعتی قیمت پروفیل در قم قیمت آهن معمولی در وب سایت آهن رسان  به نشانی  www.ahanresan.ir بارگذاری شده است.

پروفیل‌ کامپوزیتی

امروزه استفاده نکردن از کامپوزیت‌ها امری غیرممکن به نظر می‌رسد. کامپوزیت‌ها که با نام مواد مرکب نیز شناخته می‌شوند مقاومت بالایی در برابر خوردگی و زنگ‌زدگی دارند. به همین دلیل از Profile کامپوزیتی به صورت وسیع برای ساخت ساختمان‌هایی که در معرض خوردگی قرار دارند استفاده می‌شود. استفاده از این نوع ماده به عنوان مصالح ساختمان‌سازی می‌تواند عمر سازه را تا حد زیادی افزایش دهد. علاوه بر این استفاده از این نوع ماده می‌تواند به سبکی بنا نیز کمک زیادی کند. با توجه به شرایط اقلیمی کشور ما در بخش‌های شمالی و جنوبی نیاز بسیار زیادی نسبت به مصالح کامپوزیتی وجود دارد. امروزه نیز بسیاری از سازه‌ها در مناطق مرطوب کشور با مشکل خوردگی و زنگ‌زدگی مواجه هستند. استفاده از مصالح کامپوزیتی می‌تواند به حل این مشکل کمک کند.نکته دیگری که درباره این نوع از محصولات مهم است، خاصیت غیرکشسانی آن‌هاست. خاصیت غیرکشسانی می‌تواند مقاومت ساختمان در برابر ارتعاشات و لرزش‌های ناشی از زلزله را تا میزان زیادی افزایش دهد. به همین دلیل استفاده از این محصول برای مقاوم‌سازی بنا در برابر زلزله یکی از بهترین گزینه‌ها خواهد بود.