قیمت تیرآهن 16در مشهد

تیرآهن پروفیل پرکاربردی است که در اسکلت ساختمان بسیار اهمیت دارد. در این نوشته مزایا، معایب و کاربرد انواع تیرآهن را بررسی می‌کنیم. با ما همراه باشید. و برای استعلام قیمت تیرآهن در مشهد تماس بگیرید. قیمت تیرآهن 16در مشهد

برای مشاهده قیمت تیرآهن در مشهد در اینجا کلیک کنید.

قیمت تیرآهن 16در مشهد

انواع تیرآهن در بازار

تیرآهن با سه استاندارد اصلی در بازار وجود دارد:

قبل از اینکه بخواهیم در مورد مزایا، معایب و کاربرد تیرآهن صحبت کنیم بهتر است تا آن را به خوبی بشناسیم. تیرآهن چگونه ساخته می‌شود؟ جنس تیرآهن از چیست؟ ویژگی‌های اصلی تیرآهن چیست؟

طبق استانداردهای جهانی تیرآهن را از فولاد ST37 تولید می‌کنند

تیرآهن طی نورد گرم ساخته می‌شود. شمش فولادی که از نوع بلوم (شمشه) است را در طول و مقطع مشخص درون کوره‌های حرارتی نورد می‌ریزند. دمای کوره به حرارت مورد نظر می‌رسد و ابتدا با کمک غلتک‌ها و حرارت‌دهی مقطع شمشه کاهش یافته و پس از آن طول آن افزایش می‌یابد. پروفیل را از قفسه‌های نورد میانی و پایانی عبور می‌دهند و به شکل تیرآهن درمی‌آید. درانتها تیرآهن‌ها را در طول‌های مورد نظر برش می‌دهند.قیمت تیرآهن 16در مشهد

کاربرد تیرآهن آهن رسان در صنایع

این محصول فولادی و آهنی کاربردهای زیادی هم در ساخت و سازها و هم در صنعت دارد. مثلا در ساخت جرثقیل و برخی ماشین آلات سنگین و صنعتی از تیراهن در انواع و اندازه های مختلف استفاده می شود. همانطور که در پاراگراف های قبلی مشاهده نمودید، نوعی تیرآهن بال پهن ساخته می شود که اندازه بال ها و جان آن با هم برابر است و به آن هاش گفته می شود زیرا شباهت زیادی به حرف H دارد. از این نوع تیر بال پهن نیز در صنایع صنگین ، ساخت ماشین آلات، بالابرها، صنایع معدنی و حفاری استفاده می شود.قیمت تیرآهن در مشهد

اما تیرآهن ها اندازه های مختلفی دارند، برای ساخت آنها از استانداردها و روش های گوناگونی استفاده می شود، این محصولات مهمترین کاربردشان در ساخت و سازها، بنا ها و اسکلت سازه ها است.

تیرآهن عضو مهم استحکام بخش به سازه به شمار می رود. مهندسین عمران و ساختمان روش استفاده صحیح از تیرآهن را در اندازه های مختلف را به خوبی می دانند. اگر تیرآهن اختراع نمی شد، شاید ساخت بناهها، برج ها و ساختمان های بلند و مرتفع و آسمان خراش ها امکان پذیر نمی بود.

کارخانه تولیدکننده تیرآهن در مشهد

در ایران کارخانه های فولاد زیادی وجود دارد، این کارخانه ها و مجتمع های تولیدی، از آهن، فولاد  فلزات مختلف برای تولید محصولات فلزی و مقاطع مختلفی استفاده می کنند. با توجه به اینکه صنایع زیادی ر کشور مصرف کننده فلزات و مقاطع فلزی هستند، کارخانه ها بر اساس فاکتورهای مختلف، اقدام به تولید محصولات متنوع می کنند و گاهی تنها یک یا تعداد معدودی محصول فلزی تولید می نمایند.ساخت تیرآهن در اندازه و استانداردهای مختلف نیاز به داشتن منابع، تجهیزات و امکانات مختلفی دارد. بنابراین هر کارخانه بر اساس توانایی و سیاست و اهدافی که دارد، محصولات خاصی را با کیفیت و استاندارد مشخص تولید می کند.  در ایران مهم ترین کارخانه های تیرآهن شامل ذوب آهن اصفهان، فایکو، اهواز، کرمانشاه، ناب تبریز و … است.

قیمت تیرآهن در مشهد

شاید برای شما این سوال پیش آمده است که چرا قیمت تیرآهن اصفهان با قیمت همان تیرآهن با همان سایز و بعضا با همان استاندارد در یک کارخانه دیگر متفاوت است. پاسخ این سوال به روش ساخت و کیفیت محول باز می گردد.

کارخانه ها بر اساس استانداردهای تدوین شده جهانی و بین المللی و ملی خود، محصولات را تولید می کنند با این حال روش ساخت و منابع و مواد مورد استفاده در ساخت ممکن است بر خروجی و مشخصات مکانیکی محصول تاثیر گذاشته و محصولی که هر کارخانه تولید می کند به مقدار خیلی کمی با دیگر کارخانه ها متفاوت باشد. این تفاوت ناچیز در آزمایشگاه متالوژی و محصول مشخص می شود و در نهایت بر کیفیت ان تاثیر می گذارد. گاهی نیز وزن تیرآهن به مقدار خیلی کم متفاوت می شود که بر قیمت آن تاثیر می گذارد.

همانطور که می دانید یکی از عوامل تعیین کننده قیمت تیرآهن، وزن آن است. برای محاسبه وزن تیرآهن و هر محصول فولادی و فلزی دیگر با توجه به شکل و ابعادی که دارد، روش و فرمول خاصی وجود دارد.البته برخی محصولات خاص مثل تیرآهن هاش در سایزهای بالا  به دلیل اینکه در تعداد کمی از کارخانه ها تولید می شود، معمولا از خارج وارد می شود و در نتیجه قیمت آن ها ممکن است بیشتر از محصولات داخلی باشد.قیمت تیرآهن 16در مشهد

تیرآهن لانه زنبوری چیست

نوع دیگری از تیر های فولادی و فلزی ساخته می شود که سابقه کمتری نسبت به دو نوع I و H دارد. تیر لازنه زنبوری به نام تیر مشبک یا تیرآهن مشبک و سوراخ دار نیز شناخته می شود. دلیل این نامگذاری شکل ظاهری آهن است. درست مانند انواع دیگر که به خاطر شباهتی که سطح مقطع شان به حروف لاتین I و H داشتند، نامگذاری شده اند.

تیرآهن لانه زنبوری در واقع همان تیرآهن معمولی است که سطح جان آن دارای سوراخ هایی به شکل شش ضلعی است. این سوراخ ها مزایا و البته معایبی هم به دنبال دارند. مثلا وجود این سوراخ ها در سطح جان باعث سبک شدن وزن تیرآهن می شود کهاین موضوع هم موجب کاهش وزن سازه شده و هم قیمت پایین تر آن را در پی دارد.

تیرآهن لانه زنبوری نسبت به تیرآهن معمولی مقرون به صرفه و ازران تر است.

وجود همن سوراخ های کندو مانند، باعث می شود تا استحکام تیر کاهش یابد و این به نفع استحکام سازه نیست. البته این استحکام به روش و کیفیت جوشکاری تیراهن مشبک نیز وابستگی دارد.قیمت تیرآهن 16در مشهد

توضیحات استاندارد
A/S516-GRADE 60 ASTM/ASME
DIN 17155 HII DIN STANDARD
BS1501-161-430A BRITISH STANDARD
EN10028 P265GH EUROPEAN NORM

قیمت آهن 

دنیای آهن مشهد در وب سایت آهن رسان به نشانی www.ahanresan.irقیمت تیرآهن 14 اهواز قیمت اهن کرمانشاه در مشهد قیمت میلگرد در مشهد قیمت قوطی در مشهد قیمت آهن زنبوری در مشهد قیمت تیرآهن ۱۴ اصفهان امروز قیمت آهن فایکو در مشهد قیمت تیرآهن 14 اهواز دنیای آهن مشهد قیمت اهن کرمانشاه در مشهد قیمت اهن در مشهد حسینی قیمت آهن کیلویی قیمت آهن اصفهان امروز کانال قیمت آهن مشهد قیمت تیرآهن 14 دست دوم دنیای آهن مشهد در کانال قیمت گذاری آهن رسان قیمت تیرآهن 14 اهواز قیمت آهن فایکو در مشهد قیمت آهن اصفهان امروز قیمت آهن 14 اصفهان قیمت آهن آلات دست دوم در مشهد قیمت اهن کرمانشاه در مشهد کانال قیمت آهن مشهد در کانال قیمت گذاری آهن رسان بارگذاری شده است.

نتیجه گیری

اگر به دنبال خرید تیرآهن هستید باید به خوبی در مورد نحوه استفاده از آن در شرایط مختلف اطلاع داشته باشید. مهندس ساختمان معمولا این اطلاعات را دارد. تیراهن استاندارد باید تهیه کنید تا استحکام سازه بالا رفته و دچار مشکلات جانبی و آتی نشوید. برای اینکه این محصول را با نرخ مناسب تهیه کنید از فروشندگان معتبر خرید نمایید. تیرآهن در سایزهای متنوعی ساخته می شود که هر یک ویزگی هایی دارد و برای کاربردهایی مناسب تر است بنابراین سعی کنید حصول مناسب را بخرید.