انواع مختلف میلگرد کدامند؟ و آیا مهم است؟

 

 

انواع میلگرد

 

مقاومت فشاری بتن فوق العاده است. برای خرد شدن بتن نیروی باورنکردنی لازم است. با این حال ، بتن دارای مقاومت کششی نسبتاً ضعیفی است. برای شکستن بتن با خم شدن یا چرخاندن آن نیروی بسیار کمتری نسبت به خرد شدن بتن لازم است. انواع مختلف میلگرد کدامند؟ و آیا مهم است؟  برای افزایش مقاومت کششی بتن ، از میله تقویت کننده – میلگرد – برای افزایش مقاومت در برابر کشش بتن استفاده می شود. آشنایی با گاراژهای فولادی

 

طول و قطر میلگردهای متنوعی در دسترس است ، اما فقط شش نوع میلگرد متداول وجود دارد: اروپایی (آلیاژ کربن ، منگنز ، سیلیکون و غیره). فولاد کربن (میلگرد اصلی “سیاه”) ؛ گالوانیزه اپوکسی روکش شده پلیمر تقویت شده با الیاف شیشه (GFRP) ؛ و فولاد ضد زنگ انواع مختلف میلگرد هر یک از نقاط قوت و ضعف منحصر به فرد.

 

 

میلگرد اروپایی

قدرت میلگرد اروپایی هزینه آن است. میلگرد اروپایی که عمدتا از منگنز ساخته می شود ، نسبت به خم شدن کمترین نوع میلگرد است. اگرچه کار با آن آسان است ، اما به طور کلی برای استفاده در مناطقی که زلزله را تجربه می کنند و همچنین برای پروژه هایی که از میلگرد آن نیاز به یکپارچگی ساختاری قابل توجهی دارند توصیه نمی شود. انواع مختلف میلگرد کدامند؟ و آیا مهم است؟ اطلاعاتی در مورد ساختمان های فولادی

 

 

میلگرد استیل کربن

میلگرد متداول ، نوار “سیاه” در هر نوع و مقیاس از پروژه به استثنای چند مورد استفاده می شود. بزرگترین نقطه ضعف میلگرد سیاه خوردگی آن است. هنگام خوردگی میلگرد ، ترک خوردگی و شکستن بتن اطراف آن منبسط می شود. در شرایطی که ممکن است میلگرد در معرض رطوبت یا اشباع آب قرار گیرد ، گزینه های بهتری نسبت به میلگرد سیاه وجود دارد. با این حال ، با توجه به نسبت مقاومت / کشش مقدار ، میلگرد سیاه بهترین میلگرد موجود است.

 

میلگرد روکش اپوکسی

میلگرد روکش اپوکسی میلگرد مشکی با روکش اپوکسی است. استحکام نساجی یکسانی دارد اما در برابر خوردگی 70 تا 1700 برابر مقاومت بیشتری دارد. با این حال ، پوشش اپوکسی فوق العاده ظریف است. هرچه آسیب به پوشش بیشتر شود ، در برابر خوردگی مقاومت کمتری دارد. انواع مختلف میلگرد کدامند؟ و آیا مهم است؟

 

 

میلگرد گالوانیزه

میلگرد گالوانیزه تنها چهل برابر مقاوم در برابر خوردگی از میلگرد سیاه است ، اما آسیب رساندن به پوشش میلگرد گالوانیزه دشوارتر است. از این نظر ، ارزش آن بیشتر از میلگرد روکش اپوکسی است. با این حال ، حدود 40٪ گرانتر از میلگرد روکش اپوکسی است.

 

پلیمر تقویت شده با الیاف شیشه (GFRP)

GFRP ترکیبی است تقریباً شبیه فیبر کربن. در نتیجه ، هنگام استفاده از GFRP ، خم شدن میدان مجاز نیست. با این حال ، دوره خوردگی نخواهد داشت. از این نظر ، GFRP یک میله تقویت کننده بتن بی نظیر است. در حالی که هزینه آن ده برابر میلگرد با روکش اپوکسی در هر پوند است ، اما بسیار سبک است ، بنابراین در هنگام صحبت کردن با پای خطی ، این هزینه فقط در حدود دو برابر است. انواع مختلف میلگرد کدامند؟ و آیا مهم است؟ آبکاری مس؛ معرفی انواع روش ها

 

 

میلگرد فولاد ضد زنگ

میلگرد فولاد ضد زنگ گرانترین میله تقویت کننده موجود است ، حدود هشت برابر قیمت میلگرد روکش اپوکسی. همچنین بهترین میلگرد موجود برای اکثر پروژه ها است. با این حال ، استفاده از فولاد ضد زنگ در همه موارد ، اما منحصر به فرد ، اغلب استفاده بیش از حد است. اما ، برای کسانی که دلیلی برای استفاده از آن دارند ، میلگرد فولاد ضد زنگ 1500 برابر در برابر خوردگی مقاوم تر از میله سیاه است. در برابر آسیب نسبت به سایر انواع مقاوم در برابر خوردگی یا ضد خوردگی یا میلگرد مقاومت بیشتری دارد و می تواند در مزرعه خم شود. انواع مختلف میلگرد کدامند؟ و آیا مهم است؟

 

 

 

 

برای همه س questionsالات ، خواسته ها و نیازهای میلگرد خود – با تیم ما در محصولات BN تماس بگیرید. ما در خم کن ها ، برش ها و طبقه های میلگرد پیشرو هستیم. ما همچنین یک راهنمای کامل برای کار با میلگرد داریم.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *